Nadchodzi era inteligentnych opon
   09/13/2016 12:53:22    Comments 0

System do monitorowania ciśnienia w oponach, zaproponowany przez Continental'a, będzie mógł przesyłać raporty na smartfony.

Koncern Continental utrzymuje, że dzięki zastosowaniu specjalnej aplikacji na smartfony, odpowiedzialnej za przesyłanie raportów o poziomie ciśnienia w oponach samochodu, zbliżymy się do jeszcze bezpieczniejszej jazdy. By umożliwić szybką wymianę danych, systemy elektroniczne zainstalowane w aucie są zintegrowane bezprzewodowo z odbiornikiem kierowcy.

 

Ten szybki i prosty w użytkowaniu system zwiększa bezpieczeństwo i efektywność pojazdu. Kierująca nim osoba otrzymuje monity w przypadku stopniowego spadku ciśnienia w kołach, spowodowane np. przez wbity gwóźdź lub nieszczelny zawór. Podkreśla się pozytywny wpływ zaoferowanego rozwiązania dla środowiska naturalnego, gdyż dzięki utrzymywaniu właściwego poziomu ciśnienia w oponach uzyskujemy optymalny opór toczenia, co przekłada się na redukcję zużycia paliwa.

 

Masowa produkcja opon wyposażonych w czujniki gromadzące dane bezpośrednio w oponie ma rozpocząć się od 2013 roku. Czas pokaże, czy będziemy mieli do czynienia z erą inteligentnych opon.